تولید کننده سرکه

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

سركه بالزاميك كه امروزه در بين مردم به عنوان چاشني غذايي و طعم دهنده هاي سالاد محبوبيت خاصي پيدا كرده است و طرفداران زيادي دارد را با نام اختصاري ABT نيز مي شناسند. اين نوع از سركه يكي از محصولات غذايي كشور ايتاليا مي باشد كه قدمت آن به دوران رم باستان مي رسد. به همين دليل است كه مصرف اين سركه بيشتر در رستوران هاي ايتاليايي ديده مي شود و همچنين در انواع سالاد ها و غذا هاي ايتاليايي استفاده مي شود. شايد جالب باشد بدانيد كه تا 30 سال پيش كسي خارج از كشور ايتاليا با اين محصول غذايي آشنايي نداشت و آن را نميشناخت، توليد كنندگان سركه بالزاميك در داخل كشور ايتاليا فعاليت داشته و اين محصول به خارج از بازار اين كشور صادر نشده بود. بنابراين تحقيقاتي درباره آن صورت نگرفته و كسي از خواص و تركيبات آن اطلاعاتي به آن صورت كسب نكرده بود. اما امروزه در تمام كشور هاي دنيا شاهد عرضه و حضور اين محصول غذايي به عنوان چاشني و افزودني طعم دهنده مي باشيم، همچنين به جز كشور ايتاليا در چند كشور ديگر توليد كنندگان سركه بالزاميك حضور و فعاليت دارند.

سركه بالزاميك

خصوصيات و مشخه هاي سركه بالزاميك :

اين نوع سركه قهوه اي پررنگ، معطر، داراي گرانروي بالا، و برخلاف بقيه سركه ها داراي طعم شيرين مي باشد. ميوه اي كه به عنوان ماده اوليه در توليد اين محصول استفاده مي شود، نوعي انگور سفيد است؛ كه البته به جاي انگور از سيب، گيلاس، گلابي و زردآلو هم در توليد آن مي توان استفاده كرد. به علت زمان زيادي كه صرف توليد اين محصول مي شود قيمت آن بسيار بالا بوده و از 3 تا 50 دلار با توجه به حجم بطري و زماني كه صرف آماده سازي آن مي شود در نوسان است.

خواص

فرآيند توليد و فراوري سركه بالزاميك:

به محض برداشت انگور، ميوه به آرامي پرس مي شود و آب به دست آمده در معرض حرارت قرارمي گيرد ( ميزان آن معمولاً 80 درجه سانتي گراد و زمان آن 36تا 40ساعت است ). فرايند گرمايي براي كاهش حجم و از بين بردن باكتري ها اعمال مي شود. در انتهاي فرايند حرارتي ميزان شكر 28 تا 33 درصد بوده ( اين ميزان شكر در فعاليت مخمرها و باكتري هاي مطلوب اختلالي ايجاد نمي كند) و زماني به اين ميزان دست پيدا مي كنيم كه از 100 ليترآب انگوراوليه 60 ليترباقي مانده باشد (ازهر kg200 انگور kg100 آب ميوه استخراج مي شود ).
در مرحله دوم عصاره همراه بچه سركه به تانكرهاي بزرگي منتقل ميشوند ( مخمرها يا به صورت آماده اضافه مي گردند يا اينكه با گذشت زمان درون تانكرها بدون دخالت توليد كننده رشد و تكثير مي يابند ). درون تانكر قند تخمير و به الكل تبديل و الكل نيز توسط باكتريها اكسيد مي شود.
سركه بالزاميك از احيا شدن آب نوع خاصي از انگور شيرين كه جوشيده شده و كاملا پخته شده است، تهيه مي‌شود و فرآيند تهيه آن با بقيه انواع سركه تاحدي متفاوت است.

ساخت سركه بالزاميك

خواص سركه بالزاميك :

حال كه با ساختار و طرز تهيه زمان بر اين ماده بسيار لذيذ آشنا شديد بهتر است به معرفي 5 مورد از پر رنگ ترين و تاثير گذار ترين فوايد سركه بالزاميك بپردازيم:

آنتي اكسيدان : اين مواد با راديكالهاي آزاد مقابله مي كنند. تحقيقات نشان داده است كه سركه ي بالزاميك مي تواند اكسيداسيون كلسترول بد را كاهش داده و از تشكيل پلاك در سرخرگها جلوگيري كند.

بهبود فشار خون : محققين دريافتند غذاهايي كه مقادير زيادي آنتي اكسيدان دارند نظير سركه ي بالزاميك مي تواند به بهبود فشارخون از طريق جلوگيري از تخريب سلولها كمك كنند.

انواع سركه بالزاميك

تنظيم مقدار قند خون : سركه ي بالزاميك ممكن است سبب بهبود حساسيت به انسولين شود. اين ماده داراي نمايه ي گلايسمي پائيني است و سبب افزايش ناگهاني قند خون نمي شود، اگرچه حاوي مقداري قند است وافراد ديابتي بايد در مورد ميزان مصرف آن احتياط كنند.

تقويت سيستم ايمني : آنتي اكسيدانهاي موجود در سركه ي بالزاميك ، سلولهاي تخريب شده را ترميم كرده و به بهبود عملكرد سيستم ايمني كمك مي كنند. با مصرف مقادير بيشتري آنتي اكسيدان سيستم ايمني شما ممكن است بتواند سدهاي دفاعي مورد نياز بدنتان را بهتر فراهم كند.

كنترل وزن : سركه ي بالزاميك سبب كند شدن مراحل هضم غذا مي شود و به جلوگيري از پرخوري كمك مي كند. بدليل وجود مواد قندي طبيعي موجود در آن شما مي توانيد يك سس سالاد يا مارينيد بدون شكر از آن بسازيد.

سركه بالزاميك و خواصش

در پايان ذكر اين نكته الزامي است كه به هنگام خريد سركه ي بالزاميك به برچسب آن توجه كنيد، از خريد سركه هايي كه به آنها رنگ يا شكر افزوده شده است، بپرهيزيد. توجه كنيد براي ايجاد هر گونه تغييري در رژيم غذاييتان با پزشك ديابت خود مشورت نماييد. در ضمن  شما مي توانيد فهرستي كامل از انواع ادويه جات و توليد كننده هاي سركه بالزاميك آن را در شبكه ي حرفه اي كسب و كار ويكيوز مشاهده نماييد.

مجله و فراتر از مجله

مجله ي اينترنتي ويكيوز

منبع:ويكيوز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده :